Flep yöntemi sonrası kanama

Flep yöntemi sonrası kanama, özelliklerde ilk günlerde , hadi 2 haftaya kadar genişletelim, kanama ama şakır şakır değil sızıntı şeklinde pet üzerinde ancak bir lekelenme görünümü verecek boyutlarda olanlardan bahsediyorum normaldir. Kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra iyileşme döneminde büyük miktarda kanama hayra alamet değildir, yapılan bir zar dikiminde gerçek flep yöntemi uygulanmadı ise bacak haraketleri ile gerilen ameliyat bölgesinde dikişler dokuyu yaralayarak kanamaya yol açabilir, bunu masum ameliyat sonrası kanamalardan ancak miktar ile ayırd edebilirsiniz, ama emin olmak için muayene şarttır. Bazı bayanlarda kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme döneminde hiç kanama olmayabilir, bu durum nadirdir ama hastaların %90 kadarında küçük miktarda sızıntı kanamaları görülür, miktar olarak günlük pedi asla doldurmaz, adet kanama miktarından çok daha azdır. Adet kanaması tarzında bol miktarda kanama zar diktirdikten sonraki takip eden günlerde oluyorsa ya gerçekten adet görmeye başlamışsınızdır yada yapılan ameliyat dikişleri bozulmuştur.

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi son derece hassas, dikkat edilmesi gereken, sonuç almak konusunda jinekoloğa büyük sorumluluk yükleyen bir ameliyattır. Operasyona başlamadan önce aynı seansta yapılan kızlık zarı muayeneside hastanın kızlık zarı çeşidini iyi tespit edip vajina üzerindeki kişisel çizgileri ve zarın konumu gibi ön bilgileri dikkate alıp ona göre yeni bir kızlık zarı inşa etmek gerekir, sağ ve sol vajina duvarlardan kaldırılan ince flep tabakaların kalınlığıda hastanın fiziki yapısına uygun seçilmelidir, gürbüz veya kilolu hastalarda çok ince bir flep tabaka ile kızlık zarı yapmak gerdek gecesinde kızlık zarının olması gerekenden çok daha kolay yırtılması ve ilişkiye giren tarafların bekaret bozulma deneyimlerinin yetersiz kalmasına yol açabilir, yine yürüme aktivitesinde bacak kaslarının vajinanın hangi bölümlerine intikal edeceği hesaplanarak kızlık zarı dikimini ona göre kostümize etmekte fayda vardır, bunlara dikkat edilmez ise daha iyileşme sürecinin ilk günlerinde ciddi haraket kısıtlaması ortaya çıkabilir hatta kabaca yapılmış flep yöntemlerinde ilk haftalarda halk arasında dikişlerin atması olarak tabir edilen ameliyat alanının zarar görmesi gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir.

Yukarıda anlattığım noktalara dikkat edilerek yapılan flep metodu bakirelik ameliyatlarında nihai başarı çok yüksektir, ayrıca doğumsal bakire bayanlarda esnek kızlık zarı ihtimalini göz önüne alarak gerdek gecesinde kızlık zarı kanama ihtimali en fazla %95 lerde iken , gerçek flep yönteminde esnek kızlık zarı ihtimali olmayacağı için dikilmiş zarın kanama ihtimali bir tık daha yüksek olacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kalıcı kızlık zarı dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları

Kalıcı kızlık zarı diktirme fiyatları

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.